Forum na temat grzybka tybetañskiego

Kategoria ogólna => Dyskusja ogólna => W±tek zaczêty przez: bartus2003 Maj 13, 2012, 23:08:50



Tytu³: Uwaga na metale!
Wiadomo¶æ wys³ana przez: bartus2003 Maj 13, 2012, 23:08:50
Nie mo¿na dopu¶ciæ do kontaktu grzybka z metalem !!!


Grzybek potraktowany metalem traci swoje w³a¶ciwo¶ci i ginie!


Tak wiêc nale¿y u¿ywaæ tylko plastikowych sitek oraz plastikowych lub drewnianych sztuæcy.


Tytu³: Odp: Uwaga na metale!
Wiadomo¶æ wys³ana przez: daras Maj 31, 2012, 10:44:37
Mia³em kedy¶ grzybka tybetañskiego (10l temu) i rozrasta³ siê bardzo szybko. Do odcedzania u¿ywa³em aluminiowego sita i nic mu nie by³o, ale lepiej trzymaæ siê regu³ i nie u¿ywaæ metalu.


Tytu³: Odp: Uwaga na metale!
Wiadomo¶æ wys³ana przez: bartus2003 Maj 31, 2012, 10:48:42
Osobi¶cie wydaje mi siê i¿ aby co¶ mia³o siê staæ grzybkowi w kontakcie z metalem to musia³by on chyba stykaæ siê z nim kilka, mo¿e kilkana¶cie godzin aby co¶ siê mia³o staæ. Wg mnie w kontakcie z aluminium nie powinno nic mu siê dziaæ ;-)


Tytu³: Odp: Uwaga na metale!
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Pszczó³ka Czerwiec 01, 2012, 21:48:08
Sugeruje siê, ¿e ziarna kefirowe nie powinny mieæ styczno¶ci z metalowymi przedmiotami. Sk±d to zalecenie siê wziê³o?

Dawniej, kiedy grzybek trafi³ do Europy wiêkszo¶æ naczyñ nie by³a wykonana, z tak powszechnej dzi¶, stali nierdzewnej. Naczynia wykonane z reaktywnych metali bêd± wchodzi³y w reakcjê z kwa¶nym w odczynie ¶rodowiskiem kefirowym  i ziarnami grzybka (kwasy organiczne, jak kwas np. mlekowy). W wyniku tego dzia³ania jony metali (toksyczne dla organizmu w wyniku nagromadzenia siê wiêkszej ilo¶ci) bêd± w niewielkich ilo¶ciach przedostawaæ siê do kefiru i tym samym do organizmu spo¿ywaj±cej kefir osoby. Jednorazowo spo¿ywane minimalne ilo¶ci metali, mog± (przy stosowaniu regularnej kuracji kefirowej) kumulowaæ siê jednak do wiêkszych ilo¶ci, które mog± wywrzeæ negatywny wp³yw na organizm. Poniewa¿ kefir z ziaren kefirowych grzybka tybetañskiego w swej naturze, to zdrowy pokarm, to tym bardzie podkre¶la siê , aby jego przygotowanie odbywa³o siê tak¿e w mo¿liwie najmniej "ska¿ony", a najbardziej zbli¿ony do naturalnego sposób (najlepiej mleko organiczne do zalewania ziaren, najlepiej czysta woda do p³ukania grzybka, idea³em by³yby naczynia drewniane, czy bambusowe, itd.).

Mimo, ¿e naczynia wykonane ze stali nierdzewnej s± stosunkowo najmniej reaktywne (dlatego mo¿na u¿ywaæ ich do hodowania i przechowywania grzybka), to jednak osobi¶cie polecam stosowanie szk³a, bo jest najbardziej obojêtne. Podsumowuj±c: wed³ug mnie, lepiej obojêtny materia³ (szk³o, drewno), ni¿ stosunkowo najmniej reaktywny metal.

¯yczê du¿o zdrowia i smacznego.
Pozdrawiam


Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

dlawtajemniczonych wataha-dahabiga-indaha polskiserwersluzb kluczzmierzchu wojnaklanow